RODACY-BOHATEROM - BOŻE NARODZENIE 2016

Ruszamy z kolejną edycją akcji Rodacy Bohaterom. W zeszłym roku udało nam się zebrać i zawieźć na Kresy ponad 50 ton darów, które trafiły do kombatantów i potrzebujących Polaków na Wschodzie. Zachęcamy do włączenia się w akcję, dołączanie się do zbiórek w swojej okolicy i dołożenie cegiełki do pomocy Rodakom na Kresach.

 

Startujemy 15 listopada, zbiórka trwa do 31 stycznia 2017 roku.

Przesłanie akcji
• pamięć o tych, którzy walczyli za wolność naszej Ojczyzny a poprzez zbieg różnorodnych losów historycznych, poprzez przebywanie do 1956 roku w łagrach stalinowskich, pozostali po wojnie zza wschodnią granicą,
• pamięć o tych, którzy dumnie pielęgnują pamięć o swoich dowódcach, poległych kolegach, uczą młode polskie pokolenia patriotyzmu, wzmacniają tożsamość polską, często sami żyjąc w bardzo skromnych warunkach socjalnych,
• wsparcie weteranów Armii Krajowej - wozimy i bezpośrednio przekazujemy paczki świąteczne wraz z kartkami i listami od Rodaków z Polski,
• wsparcie organizacyjne środowiska kombatanckiego na Kresach,
• odnawianie razem z kresowym środowiskiem polskich miejsc pamięci,
• pamięć o tych wszystkich Polaków, którzy pozostali poza granicami kraju, po wschodniej stronie granicy, cichych bohaterów walczących o polskość, o przetrwanie tradycji, kultury i pamięci.


Konto akcji: 
PKO BP nr 41 1440 1185 0000 0000 1283 9308 z dopiskiem Rodacy-Bohaterom

Projekt „Rodacy Bohaterom” jest sztandarowym zadaniem Stowarzyszenia Odra-Niemen, który z sukcesem realizujemy od 2010 roku. Jeden z najbardziej znanych elementów to Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach. Z tym projektem jako pierwsi szeroko dotarliśmy z informacją o kresowych kombatantach do środowisk w Polsce.

Obecnie w zadaniu bierze udział wiele różnorodnych środowisk, w tym szkoły, środowiska studenckie, grupy patriotyczne, fimy, instytucje publiczne, prywatni darczyńcy. Siłą akcji są koordynatorzy w całej Polsce, ale też Rodacy na zachodzie Europy.

http://www.rodacybohaterom.pl/koordynatorzy-akcji

Paczka zawiera następujące dary:

CUKIER, KONSERWY MIĘSNE LUB RYBNE, RYŻ, KASZA, HERBATA , KAKAO, MAKARON, WARZYWA I OWOCE W PUSZCE, CZEKOLADA, OLEJ DUŻY, SŁODYCZE, KAWA SYPNA i KAWA ROZPUSZCZALNA  a także obowiązkowo list, życzenia od nas do kresowych bohaterów, ale też do Polaków, którzy jako cicsi bohaterowie dbają o polską kulturę i tożsamość

W bieżącej edycji Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach – Boże Narodzenie 2016 uzyskała patronat honorowy Ministra Edukacji Nardowej, patronat medialny TVP Polonia, która wspiera projekt od 3 lat.

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY I PROMOCJI TEGO WAŻNEGO WYDARZENIA-PACZKA DLA POLSKIEGO KOMBATANTA NA KRESACH. BOŻE NARODZENIE 2016.

KONTAKT 

http://www.rodacybohaterom.pl/

rodacybohaterom@odraniemen.org

telefony: 71 3555202, 505 004 744

WYDARZENIE NA FACEBOOKU

Patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Sponsor projektu
 
 
 
 
 
 
 
Partnerzy wspierający akcję